יש לך רכב למכירה? השאר פרטים או התקשר: 050-8090008

רכב חשמלי סיני

הרכבים החשמליים הגיעו לארצנו כבר לפני 10 שנים, על ידי חברת בטר פלייס שהקימה תשתית טעינה והחלפת סוללות למכוניות חשמליות בארץ ובעולם.
אומרים שהחזון של בטר פלייס הקדים את זמנו, בטר פלייס לא הצליחה לגרום לשוק כלי הרכב החשמליים להמריא, בשנת 2012 היו רק 200 כלי רכב חשמליים בישראל וחברת בטר פלייס התפרקה.
חברת טסלה הייתה זו שפרצה לשוק בזמן הנכון וגרמה להתעוררות שוק כלי הרכב החשמליים בעולם וגם בישראל.

טסלה הגיעה לישראל בשנת 2021 ומכירות כלי הרכב החשמליים נסקו לכ-10,000 מכירות באותה השנה לעומת, 1,500 מכירות של כלי רכב חשמליים בשנה הקודמת.

בשנת 2023 נמכרו 41,644 רכבים חשמליים, 13,895 רכבי פלאגין ו-38,386 רכבים היברידיים.

חברת טסלה כבר לא חולשת לבד על שוק המכוניות החשמליות למעשה, היצרניות הסיניות של כלי הרכב החשמליים, תופסות בשנת 2023 כ-61% מנתח השוק של החשמליות בישראל (טסלה רק 13.1%). 

כיצד הצליחו הרכבים החשמליים הסיניים לחדור לישראל ולשלוט בשוק המקומי, מהם יתרונות הרכב החשמלי הסיני ועל איזה מותגים סינים כדאי לך לשים עין?

על כך ועוד במאמר שלפניך.

רכב חשמלי סיני - איך זה תפס כזה תאוצה?
רכב חשמלי סיני - איך זה תפס כזה תאוצה?

סוגי כלי רכב חשמליים

 

 • רכב היברידי: רכב היברידי הוא רכב המשלב הנעה באמצעות שני סוגים של מנועים: מנוע חשמלי ומנוע בעירה פנימית שעובד על בנזין או דיזל.
  רכבים היברידים הם חסכוניים בדלק, ידידותיים יותר לסביבה מכלי רכב רגילים ובעלי ביצועים טובים יותר, בעיקר בהאצה.
  ברכבים היברידים מבחינים בשני סוגים: 
  • רכב היברידי מקביל: ברכבים אלו שני המנועים עובדים במקביל. מנוע הבעירה הפנימית אחראי למרבית העבודה ואילו המנוע החשמלי מסייע לו.
  • רכב היברידי טורי: רכב זה הוא חדיש יותר טכנולוגית, הרכב מונע על ידי המנוע החשמלי ואילו מנוע הבעירה הפנימית אחראי לטעון את המצבר שמפעיל את המנוע החשמלי. כאשר האנרגיה החשמלית במצבר נגמרת, המכונית מונעת בעזרת מנוע הבעירה הפנימית.
 • רכב פלאג-אין היברידי (PHEV): השם PHEV הוא קיצור באנגלית עבור plug-in hybrid electric vehicle. רכבי פלאג-אין הם רכבים היברידים יותר משוכללים מהרכבים ההיברידים הטוריים והמקבילים  והם שונים מהם באופן הבא:
  • סוללה גדולה יותר הנטענת ממקור חשמל חיצוני.
  • רכב PHEV יכול לנסוע רק בעזרת המנוע החשמלי (היברידי לא).
  • מצד שני, רכבי PHEV יקרים יותר מרכבים היברידים.
 • רכב חשמלי: רכב חשמלי הידוע בשם הקיצור EV, הוא רכב המונע רק בעזרת מנוע חשמלי שמקור האנרגיה שלו מגיע מסוללה אותה ניתן לטעון ממקור חשמל חיצוני.

הרכבים החשמליים הנמכרים ביותר בישראל הם סינים

הביטוי "מיוצר בסין" גורם בדרך כלל לשומע להבין שמדובר במוצר זול ולא איכותי.

אך לא כך המצב כאשר מדובר במכוניות חשמליות תוצרת סין.

תעשיית כלי הרכב החשמליים הסינים מובילה את שוק המכוניות החשמליות העולמי.

בשנת 2022 סין ייצרה קרוב ל-60% מכלי הרכב החשמליים בעולם.

בסין יש כ-300 חברות המייצרות מכוניות חשמליות והחברה הגדולה מכולן היא BYD, הנחשבת ליצרנית הגדולה ביותר בעולם של כלי רכב חשמליים ופלאג אין היברידי.

BYD אטו 3 הוא דגם של המכונית החשמלית הנמכרת ביותר בישראל עם 12,169 מסירות רכב בשנת   2023 (קישור למקור המידע)

מותגי רכב חשמלי סיני תופסים גם את המקומות השני והשלישי ברכבים החשמליים הנמכרים ביותר בישראל, עם ג'יאומטרי C של חברת ג'ילי הסינית שבשנה הנוכחית (2023) רשמה 5,581 מסירות רכב ו-MG שהוא מותג סיני עם 3,826 מסירות רכב בשנת 2023.

מדוע הרכב החשמלי הסיני כל כך פופולרי?

תעשיית כלי הרכב החשמליים הסינים זוכה להצלחה רבה בשל מספר גורמים, כגון:

 

 • תמיכה ממשלתית: ממשלת סין מעודדת פיתוח וקניה של כלי רכב חשמליים באמצעות תמריצים כספיים, כגון הטבות מס והוזלת דמי רישוי והשקעות במחקר ופיתוח ובאמצעות תמריצים לחברות סיניות המעוניינות להיכנס לתחום.
 • שוק מקומי עם פוטנציאל צמיחה אדיר: סין היא שוק הרכב הגדול בעולם, עם פוטנציאל גדול לצמיחה של כלי רכב חשמליים.
 • עלויות ייצור זולות: יצרניות רכב סיניות נהנות מעלויות ייצור נמוכות יותר מאשר יצרניות רכב ממדינות אחרות, זה מאפשר ליצרניות הסיניות להציע רכבים חשמליים במחירים סבירים.
 • חדשנות טכנולוגית: יצרניות רכב סיניות משקיעות רבות בפיתוח טכנולוגיות חדשות לכלי רכב חשמליים, כגון סוללות בעלות טווח נסיעה ארוך יותר וזמן טעינה מהיר יותר.

שליטה בשוק הסוללות: סין היא יצרנית הסוללות הגדולה בעולם, עם נתח שוק של כ-80%. יצרניות רכב סיניות נהנות מכך שיש להן גישה ישירה לספקות סוללות בעלות מחירים תחרותיים.

יתרונות וחסרונות של כלי רכב חשמליים סינים

יתרונות
חסרונות
יחס עדיף של עלות מול תועלת
אמינות נמוכה יותר
רכבים בטכנולוגיה מתקדמת
טווח נסיעה מוגבל

יתרונות

 • עלות תועלת: היתרון החזק ביותר של הרכבים החשמליים הסינים הוא עלות תועלת המאפשר לך לקבל רכב חשמלי בטכנולוגיה מתקדמת, עבור מחיר תחרותי ביחס למכוניות חשמליות מערביות בעלות תכונות ואבזור דומה.
 • טכנולוגיה מתקדמת: יצרניות רכב סיניות משקיעות רבות בפיתוח טכנולוגיות חדשות לכלי רכב חשמליים, כגון טכנולוגיית סוללות, טעינה ונהיגה אוטונומית.

חסרונות

 • אמינות נמוכה יותר: לרכב חשמלי סיני יש מוניטין של אמינות פחות טובה מרכבים חשמליים מתוצרת מערבית בשל איכות ייצור נמוכה יותר, זמינות נמוכה יותר של חלקי חילוף ואחריות לטווח קצר יותר על הסוללה.

טווח נסיעה מוגבל: טווח הנסיעה של חלק מהרכבים החשמליים הסיניים, עדיין נמוך יותר מזה של רכבים חשמליים מיצרניות מערביות.

רוצה להחליף את רכבך ברכב חשמלי מתוצרת סינית?

מעוניין להחליף את הרכב שלך המונע על דלק, ברכב חשמלי סיני?
כל מה שאתה צריך לעשות, זה להגיע למגרש פירוק מכוניות ולהציע את מכוניתך למכירה, לקבל תמורה הולמת ולפנות ליבואני הרכבים החשמליים הסינים לרכישת רכב חשמלי מתאים.

מגרשי פירוק רציניים לא עוסקים רק בקניה ומכירה של גרוטאות, הם קונים גם רכבים משומשים שעדיין נוסעים מכל הדגמים והשנים.

באתר ecocar תמצא את מגרש הפירוק המומלץ שלנו לאזור שמתאים לך.

יבואני רכב חשמלי סיני בישראל

מותג
יבואן ישראלי
BYD
שלמה מוטורס
ג'יאומטרי
גיאו מוביליטי
MG
לובינסקי
ליפמוטור
מטרו
סקאיוול
קבוצת כדורי
לינק אנד קו
חברת מאיר
WEY
סמלת
מקסוס
צ'יינה מוטורס

לסיכום

רכבים חשמליים סיניים תופסים נתח שוק הולך וגדל בישראל. הגורמים העיקריים להצלחה זו הם עלויות ייצור נמוכות, חדשנות טכנולוגית ותמיכה ממשלתית סינית ביצרנים. עם זאת, רכבים חשמליים סיניים נחשבים בדרך כלל לאמינים פחות מרכבים חשמליים מתוצרת מערבית, וטווח הנסיעה של חלק מהם עדיין נמוך יותר.
מומחים צופים כי שוק הרכב החשמלי הסיני ימשיך לצמוח בקצב מהיר בשנים הקרובות ויצרניות הרכבים החשמליים הסינים הן בעלות פוטנציאל להפוך לשחקניות מובילות בשוק זה בעתיד.

מה היה לנו עד עכשיו?

שלחו הודעה
1
ווצאפ
היי כאן הווצאפ של חברת EcoCar!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button