יש לך רכב למכירה? השאר פרטים או התקשר: 050-8090008

ביטול רישום רכב – מדריך מלא

אם יש ברשותכם רכב ישן שהוצא מכלל שימוש, אם בגלל בעיות מכניות קשות, גיל מתקדם (15-20 ויותר) או שעשיתם רילוקיישן לחול – הגיע הזמן לבטל את רישומו, להסדיר את המשך הטיפול בו כחוק ולחסוך לעצמכם כאבי ראש ואחריות בעתיד. המומחים של אקו קאר באים לעשות לכם סדר בכל הקשור בביטול רישום רכב.

תהליך ביטול הרישום של הרכב הוא תהליך פשוט אך שמחייב ידע בכדי לעבור אותו בהצלחה וללא תקלות עתידיות, יש מגוון טפסים שנדרשים למלא ואגרות שיש לשלם. המדריך הבא יסייע לכם לעבור את התהליך ביעילות ובקלות יחסית.

מתי מומלץ לבטל את רישום הרכב

תהליך ביטול רישום רכב הוא תהליך חובה לכל אדם המעוניין למכור את  הרכב שלו לקונה רכבים לפירוק או להיפטר מהרכב ללא כל אחריות עתידית לדבר כזה או אחר שעלול להיגרם. התהליך הזה הוא סופר חשוב מכיוון שהוא נוטל ממכם את החובה החוקית שיש לכם על הרכב כל שאם תמכרו את הרכב לקונה רכבים לפירוק "לא איכותי" בלשון המעטה, לא תישאו שום אחריות על בעיות עתידיות שעלולות לקרות מכיוון שאינכם כבר לא בעלי הרכב לפי החוק..

הסיבות העיקריות לביטול רישום הרכב הן:

כאשר הרכב יצא לחלוטין מכלל שימוש – אם עקב תאונה, בעיות מכניות נרחבות או גריטה, הרי שאין צורך להמשיך ולשלם רישוי ומיסים שנתיים על רכב שכבר אינו כשיר נסיעה.

במקרה של נסיעה ארוכה לחול – אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן לזמן ארוך לחול, קודם כל סחתיין! דבר שני חשוב מאוד להסיר אחריות מהרכב (במידה ואתם לא מתכננים לעשות בו שימוש חוזר, כן?) ככה תוכלו לחסוך את העלויות עבור האישורים ושלל הבירוקרטיה שצריך לעשות עבור אחזקת הרכב..

לפני מכירה לפירוק – רכבים ישנים/תקולים מאוד שמיועדים להישלח לקונה רכבים לפירוק..

כיצד מתבצע הליך ביטול הרישום של רכב

ביטול רישום רכב מבוצע במשרד הרישוי ובעצם מסיר ממכם כל אחריות על הרכב ויפטור אותכם מלשלם בעתיד על הרכב על הוצאות שוטפות…

בשביל לעשות ביטול רישום רכב צריך להביא את הדברים הבאים:

  • תעודת זהות.
  • רישיון רכב
  • צילום צ'ק עם פרטי חשבון הבנק של בעל הרכב
  • ייפוי כוח מלא וחתום ותעודת זהות של בעל הרכב ומיופה כוחו.

 

תהליך ביטול הרישום של רכב מול משרד התחבורה כולל מספר שלבים עיקריים:

  • פניה למשרד התחבורה עם מסמכים מתאימים – יש להגיש בקשה רשמית לביטול רישום הרכב (בקשה לביטול רישום רכב), בצירוף רישיון הרכב, טופס העברת בעלות חתום ומסמכים נוספים בהתאם לנסיבות

טופס ביטול רישום רכב להורדה בחינם!

תשלום אגרות – בגין פעולת ביטול הרישום משולמת אגרה קבועה של כמה מאות שקלים, בנוסף לדמי היתר השבתה ככל שנדרש.

  • אישור רשמי על ביטול הרישום – לאחר הגשת המסמכים, התשלומים והזיהוי כי הרכב אכן אינו כשיר עוד לנסיעה, תקבלו אישור רשמי המאשר כי הרכב הוצא מרישומי משרד התחבורה.

● הסדרת העברת בעלות – אם יש כוונה להעביר את הבעלות על הרכב הישן לצורך פירוק או קונה רכבים יש לדאוג לטפסי העברה חתומים היטב

האם לבטל רישום רכב או רק להשביתו?

במקרים מסוימים, במיוחד כשמדובר ברכב ישן שכבר אינו בשימוש אבל טרם התקבלה החלטה סופית לגביו, אפשר להסתפק בהוצאת היתר השבתה במקום ביטול מלא של הרישום.

יתרונותיה של השבתה זמנית הם מניעת תשלום מיסים, ביטוח ורישיון שנתיים על רכב שאינו נוסע, תוך שמירה על האפשרות להחזירו לכשירות במידת הצורך.

עם זאת, מעבר לתקופה מסוימת של השבתה (בדרך כלל עד שנה) כבר יש לבטל לחלוטין את רישום הרכב אם ברור שלא ניתן או כדאי להשיבו לפעילות

מה קורה עם הרכב לאחר ביטול הרישום שלו

לאחר שהרכב הוצא באופן רשמי ממאגרי משרד התחבורה, מתחייב המשך טיפול הולם בו בהתאם למטרה שלשמה בוטל הרישום.

אם מדובר ברכב ישן ובלתי שמיש שנמכר לגריטה, הוא יועבר לאחד ממגרשי הפירוק המורשים לכך. שם יפורק בצורה מבוקרת לחלקיו ומרכיביו הבסיסיים ביותר.

חלק מהחלקים הללו ימכרו כחלפים משומשים לאחר בדיקת תקינות, חלקים אחרים יעברו למיחזור מתכות וחומרים כחומרי גלם לתעשייה, ויתר הפסולת תטופל כנדרש מבחינה סביבתית

ראו עוד: חלקי חילוף לרכב מפירוק

סיכום, מסקנות ושאר ירקות

תהליך ביטול רישום הרכב דורש ידע נרחב של נוהלי משרד התחבורה, איסוף מסמכים הולם ותשלום אגרות. אך מרגע שהוא מבוצע כראוי, מתאפשר לכם "לסגור חשבון" עם רכב ישן שהפסיק לשרת אתכם, ולהעביר אותו לפירוק רכבים או לכל מטרה ראויה אחרת ובכך להבטיח "שתישנו בשקט בלילה"..

ביטול רישום רכב

מה היה לנו עד עכשיו?

שלחו הודעה
1
ווצאפ
היי כאן הווצאפ של חברת EcoCar!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button