יש לך רכב למכירה? השאר פרטים או התקשר: 050-8090008

קונה רכבי אספנות

האם אי פעם העפתם מבט בחנייה הביתית שלכם, והבנתם שכלי הרכב העומד בה הוא הרבה יותר מסתם כלי תחבורה שמשנע אנשים וסחורות ממקום למקום? האם הגעתם להבנה שכלי הרכב העתיק שלכם הוא למעשה פיסת היסטוריה מרתקת, או ליתר דיוק – פנינת אספנים שרק מחכה להתגלות על ידי קונה רכבי אספנות סקרן? אם עניתם על תשובות אלה בחיוב, יש לנו בשורה בשבילכם – הרכב הישן שלכם עשוי לזכות בחיים חדשים אצל אספן רכב מומחה. במובנים רבים, מכירת הרכב האהוב שלכם עשויה להיות לא רק החלטה פיננסית משתלמת במיוחד – זו יכולה להיות הזדמנות פז עבור קונה רכבי אספנות לשחזר את סיפור ההצלחה של הרכב שלכם, ועבורכם – להרוויח כסף. מעוניינים? אין לכם מה לחכות עוד כמה שנים, הרי הרכב כבר מספיק עתיק, הוא חיכה מספק… פנו אלינו עוד היום! 050-8090008

במדריך שלפניכם נסביר מהו רכב אספנות, מהם היתרונות והחסרונות אשר טמונים במכירה של רכב אספנות, נעמוד על ההבדל אשר קיים בין רכבים מיושנים לבין רכבי אספנות, ונבין כיצד תוכלו לסלול ביעילות, בפשטות ובבטחה את הדרך לקראת פרק חדש בחיי הרכב הישן שלכם.

קונה רכבי אספנות
קונה רכבי אספנות

מה זה רכב אספנות?

מכוניות אספנות, במהותן, הן הרבה יותר מסתם כלי רכב – הן מהוות עדות ניצחת לאומנות ולחדשנות אשר נתנו את אותותיהן בתעשיית הרכב לאורך השנים. אחת מן השאלות הגדולות ביותר בתחום היא: איך מזהים רכב אספנות? כלומר, כיצד יודעים אם רכב מסוים הוא סתם "ישן" או שמא עונה לקטגוריה הנחשקת של רכב אספנות? ננסה לענות על שאלה זו בדרך פשוטה ככל הניתן.

כשחושבים על רכב אספנות, נהוג בדרך כלל לחשוב על רכבים קלאסיים, אייקונים ויוקרתיים מן המאה שעברה, כמו למשל פורשה 911 וינטג' מלוטשת או פורד מוסטנג ססגונית משנת 1964. אף על פי כן, במדינת ישראל, ההגדרה החוקית של רכב אספנות היא הרבה יותר פשוטה ממה שנדמה במבט ראשון.

כך, רכב אספנות יכול להיות כל רכב פרטי, אופנוע, אוטובוס, רכב חילוץ, רכב עבודה, רכב מסחרי וכיוצא בזאת, אשר עומד בשני קריטריונים מרכזיים –

  • הוא בן למעלה מ- 30 שנים.
  • המשקל הכולל שלו לא עולה על 12,000 ק"ג.

אם כן, בעל רכב אשר עומד בשני הקריטריונים לעיל, יכול לבחור להגדיר את רכבו כרכב אספנות. בחירה זו עשויה להיות כרוכה ביתרונות ובחסרונות מבחינת בעל הרכב:

יתרונות
חסרונות
אגרת רישוי מופחתת
לא ניתן לנהוג בכביש בשעות העומס
טסט שנתי אחד
יש לשמר את המכונית במצב הקיים, מבלי לשנותה, ולדאוג לתחזוקתה השוטפת
הנחה משמעותית בביטוח החובה של הרכב

כמה ניתן להרוויח ממכירת רכב אספנות אצל קונה רכב לפירוק?

ההיסטוריה כבר היטיבה ללמד אותנו כי מכירה של רכב אספנות עשויה להיות עסקה משתלמת ורווחית לכל הדעות. כך, למשל, לצורך ההמחשה, נציג בפניכם את המקרה יוצא הדופן של שברולט קורבט L88 משנת 1967. רבים מאמינים, ובצדק, כי היא אחת ממכוניות האספנות הנדירות והמבוקשות ביותר בעולם. רק 20 יחידות של הרכב הזה יוצרו אי פעם, מה שהופך אותו ללא פחות מיצירת אמנות נחשקת בעולם רכבי האספנות. ואכן, המחמאות האדירות וההערכה העצומה להן זכתה המכונית היוקרתית התרגמו למכירה מוצלחת במיוחד – בשנת 2014, L88 מיד ראשונה נמכרה במכירה פומבית בסכום מדהים וחסר תקדים של 3.85 מיליון דולר, סכום שמדגיש את הערך הפוטנציאלי העצום שגלום במכוניות אספנות.

אין ספק כי מדובר בעסקה מרשימה במיוחד שבוודאי גורמת לכל בעל רכב אספנות להתפתות להציע את רכבו הישן למכירה. אף על פי כן, בהתחשב בזה שבמדינת ישראל כמעט כל רכב בן למעלה מ-30 שנים עשוי להפוך לרכב אספנות, אין לצפות לתג מחיר גבוה שכזה על כל רכב ורכב המשתייך לקטגוריה. הלכה למעשה, הערך של מכוניות האספנות בישראל הוא דינמי למדי, ועשוי להשתנות בהתאם למספר פקטורים מרכזיים –

  • מצב כללי – ככל שמצבו הכללי של רכב האספנות טוב יותר, כך הערך של חלקיו הוא גבוה יותר.
  • חלקים נדירים – נוכחותם של חלקים נדירים או מבוקשים, כמו מנועים מקוריים, יכולה להעלות משמעותית את הערך של רכבכם.
  • מותג ודגם – רכבי אספנות המשתייכים למותגים ולדגמים בעלי מעמד היסטורי או אייקוני יהיו בעלי ערך גבוה יותר מן הממוצע.
  • שלמות המכונית – רכב אספנות שלם יחסית, אשר כולל מגוון רחב של רכיבים יכול להיות בעל ערך רב יותר. הקונים עשויים להיות מוכנים לשלם יותר עבור סט מקיף של חלקים.
  • תיעוד המקור – קיומו של תיעוד המוכיח את האותנטיות וההיסטוריה של המכונית יכול לרומם את ערכה. זה עשוי לכלול ניירת מקורית או רישומי שירות במוסכים רשמיים, שיוכלו לשפר את התמחור.

באופן כללי, נסו לגשת אל תהליך מכירת רכב האספנות שלכם תוך הבנה ברורה של מאפייניו הייחודיים והערך הפוטנציאלי של חלקיו. בטרם העסקה, בקשו להתייעץ עם בעלי מומחיות בנושא, על מנת לקבל תובנות בעלות ערך ולהבטיח עסקה הוגנת.

יתרונות וחסרונות של מכירת רכב אספנות

בעוד שהסיפוק הרגשי אשר טמון בבעלות על רכב אספנות הוא יתרון מובהק שאין להכחישו, יש לשקול היטב את העלויות כמו גם את אי הוודאות הרבה הקשורים לתחזוקת רכב שכזה ולתנודות החדות בשוק.

על מנת שתוכלו להבין לעומק את מערך היתרונות והחסרונות המורכב אשר טמון במכירה של רכב אספנות, ננסה להמחיש את הדברים בפשטות בטבלה הבאה –

מדוע כדאי לי למכור את רכב האספנות שלי?
מדוע לא כדאי למכור את רכב האספנות שלי?
עלויות תחזוקה – שיקום ותחזוקה של מכוניות אספנות יכולים להיות כרוכים בהתחייבות כספית משמעותית, במיוחד אם רכישת חלקים מקוריים היא מאתגרת ודורשת ייבוא בין לאומי.
פוטנציאל השקעה ארוך טווח – מכוניות אספנות יכולות לעלות בערכן בצורה משמעותית לאורך זמן, ולהציע הזדמנות השקעה ייחודית עבור בעליהן.
תנודתיות השוק – הערך של מכוניות אספנות נתון ל"מצב הרוח" של מגמות השוק, מה שהופך את הבעלות על רכב אספנות לבלתי צפויה ולעיתים למאתגר מבחינת אומדן והערכה
ערך רגשי וסנטימנטליות – בעלות על מכונית אספנות מספקת לבעליה חיבור מוחשי לעבר. היא מהווה מעין קפסולת זמן לעידנים קדומים, ומספקת הזדמנות לחיות מחדש את הנוסטלגיה הקשורה לפלאי הרכב.
שימוש מוגבל – מכוניות אספנות נשמרות לעתים קרובות לצורכי תצוגה או עבור נסיעות מזדמנות, מה שמגביל את המעשיות שלהן בחיי היום יום. במצבים כאלו, הן עשויות לנוח להן בגראז' הביתי, להעלות אבק ולתפוס שטח יקר – מבלי שכמעט ייעשה בהן שימוש
מעורבות קהילתית – בעלי מכוניות אספנות מוצאים לעתים קרובות נחמה ואחווה בקהילות של בעלי מכוניות אספנות, וכך מטפחים תחושה של תשוקה והערכה משותפת.

בסופו של דבר, נדמה כי מציאת האיזון הנכון בין תשוקה למעשיות היא המפתח לחוויה מספקת של בעלות על רכב אספנות.

מהו ההבדל בין רכב מיושן לרכב אספנות?

בניגוד לדעה הרווחת, רכב מיושן ורכב אספנות הן שתי קטגוריות שונות לחלוטין. כעת נעשה קצת סדר בסוגייה. רכב מיושן הוא כלי רכב אשר מלאו לו 19 שנים (אם מדובר בכלי רכב מסחרי רגיל, ברכב שטח או באופנוע), 15 שנים (אם מדובר באוטובוס) או 10 שנים (אם מדובר במונית). כך, בניגוד לרכב אספנות, אשר הופך לכזה בחלוף 30 שנים ממועד ייצורו ובכפוף להסכמת בעל הרכב, רכב מיושן מוגדר ככזה באופן אוטומטי לאחר 19 שנות קיום.

ככלל, על אף שעשוי להיות לרכב מיושן ערך סנטימנטלי, לעולם קיים החשש שמא נגיע למצב שבו ביצוע תחזוקה שוטפת ותיקונים, בייחוד לאחר תאונה, יהיו יקרים יותר מערכו של הרכב, מה שיהפוך את החזקתו לבלתי משתלמת בעליל.

לקריאה מורחבת ראו: רכב מיושן.

הדרך הנכונה למכירת רכב האספנות שלכם

עולם מכוניות האספנות הוא עולם מורכב ורב פנים – מצד אחד, החזקה של רכב אספנות היא חוויה סוחפת ומלא בתשוקה היסטורית ובסנטימנטליות, ומצד שני היא דורשת ידע נרחב וכרוכה באתגרי תחזוקה עם תג מחיר משמעותי. כשמגיעים לנקודת האין ברירה, שבה מכירת רכב האספנות מסתמנת כאופציה המשתלמת ביותר חרף החסרונות הגלומים בה, ודאו כי אתם בוחרים בקונה רכבי אספנות הוגן, שיוכל לתת למכונית שלכם חיים חדשים ולהקדיש לה את מיטב מסירותו ומרצו. הדברים נכונים גם לגבי קונה רכבים אחרי תאונה, קונה רכבים ישנים וקונה רכבים מעוקלים – בכל מכירה של רכב, יש צורך נחוץ וחיוני במציאת שותף נאמן לתהליך.

במרוצת חמש עשרה השנים האחרונות, החברה שלנו ביססה את מקומה בחוד החנית של קהילת מכוניות האספנות וקניית רכבים לפירוק ומספקת פלטפורמה מהימנה ושקופה למכירת רכבי אספנות ורכבים מיושנים גם יחד. הנוכחות והזמינות שלנו בפריסה ארצית, 24/6, מבטיחות כי התשוקה שלכם למכוניות אספנות תתקבל במקצועיות, באנושיות ובמסירות שאין שני להן.

מה היה לנו עד עכשיו?

שלחו הודעה
1
ווצאפ
היי כאן הווצאפ של חברת EcoCar!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button