יש לך רכב למכירה? השאר פרטים או התקשר: 050-8090008

מודעה למכירת רכב

מודעה למכירת רכב – ככה תנסחו מודעה מנצחת ב-2024 ותמכרו את האוטו במהירות!

אם אתם רוצים למכור את הרכב באופן עצמאי, סביר להניח שגם אתם שוברים את הראש מול הדבר הזה שנקרא "מודעה למכירת רכב".

לישראלים יש תכונה מעצבנת להעתיק אחד מהשני, ולכן כל המכוניות שמורות היטב כל מכונית היא "מציאה", כל מודעה היא "לרציניים בלבד" ו"כל הקודם זוכה".

הניסוחים האלו לא ממש עושים רושם ולפעמיים ישיגו את האפקט ההפוך, כלומר, פחות פניות.

פרסום מודעה למכירת רכב יד 2 שתהיה גם אפקטיבית חייבת לפרט את מה שחשוב באמת. אם אתם באמת רוצים למכור את הרכב במהירות הבזק, יש דרכים אחרות לעשות את זה ועליהן נדבר בסוף.

אחרי שניסחתם את המודעה כדאי גם לבדוק את המדריך שלנו על מכירת רכב בצורה בטוחה.

איפה כדאי לפרסם מודעה למכירת רכב?

סביר להניח שהתשובה הראשונה שקפצה לכם לראש היא Yad 2 ואתרים דומים, אבל על פי נתונים שונים שהתפרסמו על הרגלי השימוש של הישראלים ברשת, היום גם ה-Marketplace של פייסבוק הולך חזק מאוד.

עם זאת, באתרים הרגילים עדיין יותר נוח לפרסם מכיוון שהם נותנים לכם לבחור את רוב המידע הרלוונטי מתיבות בחירה בטופס וחוסכים לכם חלק גדול מהניסוח החופשי. בפייסבוק יש פחות שדות והם כללים יותר.

בסופו של דבר הכי מומלץ לפרסם בכל המקומות הרלוונטיים, כולל באתרים מתחרים כמו הומלס.

מחיר מחירון – האם הוא באמת שימושי ומתי כדאי לפרסם מחיר?

לפני שנגיע לנוסח המודעה, אי אפשר לדבר על פרסום מודעה למכירת רכב יד 2 מבלי לדבר על מחירונים. בארץ שני המחירונים העיקריים הם מחירון רכב לוי יצחק ומחירון yad2 (האתר).

בעולם מושלם כולם היו מוכרים לפי מחיר המחירון, אבל מכיוון שכל רכב מתיישן בצורה אחרת והישראלים תמיד מרגישים פראיירים, המחירונים האלו הם בעיקר בגדר המלצה.

בגדול כן כדאי לפרסם מחיר, אבל לציין שאתם גמישים. ככל שהרכב שלכם מבוקש יותר, כך תוכלו להגיע קרוב יותר למחיר המחירון מלמטה וזה בדיוק הזמן לבדוק את "המתחרים" אם עוד לא עשיתם את זה. אם הרכב שלכם לא מבוקש או ידוע כבעייתי, סביר להניח שתצטרכו לרדת יותר.

איך כותבים מודעה למכירת רכב?

החוק הראשון בכתיבת מודעה הוא למלא את כל השדות בטופס שהאתר מאפשר לכם למלא כמו למשל קילומטראז'. מודעה כזו תראה למוכר הפוטנציאלי שאתם ישרים, יודעים בדיוק מה אתם מוכרים וכנראה כבר עברתם על מודעות של אנשים אחרים שרוצים למכור בדיוק את אותו הרכב.

שימו לב שלפעמיים גם לדגם מסוים מאותה החברה יש כמה תת דגמים עם רמות אבזור שונות, אז אל תתבלבלו.

מעבר לכך יש טקסט חופשי וכאן נכנס החלק של נוסח מודעה למכירת רכב. לא צריך לכתוב מגילה שכנראה אף אחד לא יטרח לקרוא, ועדיף ניסוח תמציתי שמוכר.

מה שחשוב שיהיה במודעה למכירת רכב

שימו לב במיוחד לדברים הבאים (חלק מהם יופיעו בכל מקרה בטופס כשדות חובה או המלצה):

  • מה המקור של הרכב (יד 1)

  • האם האוטו טופל במוסך מורשה והאם יש תיעוד של כל הטיפולים

  • מתי היה הטסט האחרון / טיפול 10,000

  • תאריך עליה לכביש

  • איזה סוג גלגלים מותקנים כרגע ברכב

  • האם האוטו עבר תאונה, ובאיזו חומרה (באופן כללי)

  • פגמים קלים בצבע או בפח

  • נפח מנוע

  • מערכת מולטימדיה

  • מערכות בטיחות – חשוב מאוד (סטיה מנתיב, שמירת מרחק מצלמת חניה)

המידע הזה יעזור לכם לסנן את הפניות. לדוגמה, יש אנשים שהמילה ליסינג מפחידה אותם אפילו אם מדובר בליסינג פרטי שאדם קונה ישירות מהחברה (כלומר שהחברה היא יד 1). מצד שני, אנשים אחרים יבינו שיש כאן הזדמנות מכיוון שהרכבים האלו בדרך כלל זולים יותר.

מעבר לכתיבת ניסוח טוב, אל תשכחו את הוויזואל, התמונות של הרכב: צלמו את הרכב מקדימה, מאחורה, מימין ומשמאל אחרי שניקיתם אותו. אפשר גם לצרף תמונה אחת מבפנים או מבחוץ אחרי ניקוי יסודי.

אם יש על האוטו שריטות או מכות קטנות והחלטתם שלא לקחת אותם לפחח לפני המכירה, אל תנסו להסתיר אותם.

דוגמה למודעה למכירת רכב

אחרי שדיברנו על "עשה ואל תעשה", הגיע הזמן להדגים איך אמור להיראות "נוסח מודעה למכירת רכב". המודעה שבחרנו היא מודעה אמיתית שעונה על ההמלצות שנתנו כאן. היא קצת "חופרת" וחסרים בה פסיקים , אבל בגדול היא עושה את העבודה.

דוגמה למודעה למכירת רכב
דוגמה למודעה למכירת רכב

מה לעשות אם יש לי רכב לא שמיש או כזה שממש קשה למכור?

אם נתקעתם עם האוטו ואין לכם דרך למכור אותו או שאתם לא רוצים לריב עם המוכר על כל שטות, אנחנו נקנה מכם רכבים בכל מצב וניתן לכם עליהם מחיר הוגן. בשוק הזה רק החזק שורד, ועם ניסיון של 15 שנים ואינספור המלצות, אתם יכולים להיות בטוחים שאתם בידיים טובות.

שאלות ותשובות

פרסום בעיתון הוא אומנם מעט מיושן, אבל יכול להיות אפקטיבי במקרים מסוימים כמו למשל בעדה החרדית או במקומונים שמחלקים חינם ואנשים מעלעלים בהם בדרך הביתה. לא יזיק גם להדביק את השלט הקלאסי עם מספר טלפון על השמשה האחורית.

אין חובה חוקית, אך "החוק למכירת רכב משומש" (כן, יש חוק כזה) קובע שמי שקונה את הרכב רשאי לקבל גישה למידע הזה, כולל ירידת הערך שנקבעה מכל המוסכים או חברות הביטוח. לכן אין טעם להסתיר אותו ובכל מקרה סביר להניח שלא תרצו לשמוע מהקונה אחרי שמכרתם את האוטו 😊.

על פי אותו החוק, אך ורק אם אתה קרוב משפחה מדרגה ראשונה. אם השם שלך לא רשום ברישיון הרכב, בעיקרו של דבר אתה נחשב לסוחר רכבים…

מה היה לנו עד עכשיו?

שלחו הודעה
1
ווצאפ
היי כאן הווצאפ של חברת EcoCar!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button