יש לך רכב למכירה? השאר פרטים או התקשר: 050-8090008

אישור בלמים מחיר

כל מי שמחזיק רכב מכיר את הרגע הזה שבו הוא מקבל הודעה על חידוש הרישיון ("טסט") לאוטו. עבור חלק גדול מאיתנו האגרה שמגיעה כבר למחיר של 700 ₪ (ומעלה) היא החלק הקל. החלק הקשה הוא לחכות ל"פסק הדין" וללכת לתקן את כל הליקויים שנמצאו ברכב.

יש אנשים שפשוט הולכים אל מוסך שהם סומכים עליו שיעשה בשבילם את כל זה מלכתחילה, ויש כאלו שמסתפקים בביקור מקדים כדי שלכל הפחות לא יצטרכו לבקר במכון הטסט פעמיים (כדי להראות שהכול תוקן).

מה שלא כולם יודעים הוא שרכבים ישנים במיוחד שגילם מעל 15 שנה נדרשים גם להציג אישור בלמים לפני שהם מגיעים לטסט. כפי שאתם יכולים לשער, על מערכת הבלמים שלכם מופעל המון לחץ (כל פעם שאתם נותנים "ברקס") ולכן לא מדובר בסתם עוד בדיקה מעצבנת שצריך לשלם עליה אלא עניין סופר חשוב שיכול להציל אתכם מתאונות!

מחיר אישור בלמים הוא בין 150 ₪ ל-350 ₪

גרף

מחיר אישור בלמים ₪

מחיר בסיסי לבדיקת – אישור בלמים עולה בין 150 ₪ ל-350 ₪ פלוס מינוס. קחו בחשבון שלא כל מוסך מאושר לבצע את הבדיקה הזו ולכן לפעמיים שווה לשלם כמה שקלים יותר מאשר לחפש מוסך שמציע מחיר אישור בלמים טיפה זול יותר. קחו בחשבון  שהבדיקה הזו יכולה לקחת אפילו שעה גם אם אין שום דבר לתקן.

החדשות הטובות והחדשות הרעות

אם תחפשו בגוגל "אישור בלמים מחיר" תגיעו לכל מיני אתרים (ומאוד יכול להיות שכך הגעתם לכאן). החדשות הטובות הן שלא מדובר בעניין יקר אם הכול בסדר. החדשות הפחות טובות הוא שאם כן יתגלו תקלות במערכת, המחיר של התיקון עשוי כבר להיות הרבה יותר גבוה.

אם יש דברים לתקן, אתם יכולים לצפות לכמה שעות טובות של בילוי במוסך…

אישור בלמים מחיר
אישור בלמים מחיר

אישור בלמים – איזה חלקים מוסכניק צריך לבדוק וכמה יעלה לתקן?

בכדי למה המחיר של אישור בלמים הוא כמו שציינו, חשוב לדעת שבתוך הבלמים יש כמה מערכות ואלמנטים שעשויים להגיע לרמות שונות של בלאי (סביר להניח שתקלה רצינית כבר הייתה שולחת אתכם בכל מקרה למוסך…).

למשל:

קליפר ודסקיות בלמים

הקליפר הוא החלק שבו נמצאות רפידות הבלמים שתפקידן ללחוץ על דיסקיות הגלגל. ברקס "קשה" מעיד על בלאי גבוה של הרפידות. הדסקיות הן אלו שעוצרות את הגלגל בפועל ודיסקית שסיימה את חייה למעשה לא תאפשר לכם לבלום את הרכב.

נוזל בלמים

הנוזל שאחראי לאימפקט של לחיצת הרגל על הדוושה. אתם אמורים להחליף אותו בערך כל שנתיים, כלומר 30,000 ק"מ. מן הסתם אם אתם מקפידים על טיפול 10,000, לא סביר שתהיה בעיה כמו שריפה או דליפה של הנוזל.

כמו שאתם רואים, מדובר במערכת די מורכבת, ולכן המחירים יכולים לנוע בטווח די רחב שבין 150 ₪ להחלפת רפידה פשוטה או החלפת נוזל בלמים ועד ל-2000 ₪ אם מדובר בהחלפת קליפר ברכב יקר יחסית.

לא משתלם לתקן? אנחנו נקנה מכם את הרכב!

כמו שכנראה נוכחתם לדעת, תיקון של בלם מקולקל יכולה להגיע לאלפי שקלים, ואם הרכב שלכם ישן לפעמיים זה פשוט לא משתלם, על אחת כמה וכמה אם גילתם עוד כמה תקלות.

החדשות הטובות הן שאנחנו ב-EcoCar מתמחים בקניית רכבים ללא טסט, רכבם ישנים ורכבים לפירוק. נוכל לקנות מכם את הרכב במחיר משתלם גם אם הוא לא עבר בדיקת אישור בלמים. פנו אלינו לקבלת הצעת מחיר שתחסוך מכם זמן יקר וכאבי ראש באתרי יד שנייה או הליכה מייגעת למגרשי מכוניות.

שאלות ותשובות על אישור בלמים מחיר

מה המשמעות של הביטוח מבחינת אישור בלמים?

בעיקרון חברות הביטוח לא יסכימו לחדש ביטוח רכב שלא עבר בדיקת אישור בלמים ולכן גם העלות של בדיקת אישור בלמים במחיר של כמה מאות שקלים מתגמדת לעומת מה שתצטרכו לשלם אם תיסעו ברכב ללא ביטוח מקיף או צד ג' (שלא לדבר על ביטוח החובה שאתם בכל מקרה חייבים לעשות על פי חוק).

האם כדאי לשלם את האגרה לפני ששמים את הרכב במוסך לבדיקה?

אם הרכב שלכם בן 15, אז התשובה היא לא: הרי אם הבדיקה לא תעבור בהצלחה בכל מקרה לא תוכלו לגשת לטסט וכך יוצא ששילמתם "סתם" בערך 1,000 ₪ ולפעמים אפילו יותר (תלוי במחיר המקורי של הרכב). לכן היינו ממליצים לא לקחת את הרכב למוסך ברגע האחרון כדי שתוכלו להתארגן על ביטול רישום רכב וכל הפרוצדורות האלו.

האם כל מוסך מורשה לעשות אישור בלמים?

לא. יש מספר מצומצם של מוסכים שמורשים לבצע את הבדיקה הזו על סמך אישור ממשרד הרישוי שאותם ניתן למצוא באתר של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים. רשימה ממוקדת יותר לבדיקות בלמים באופן ספציפי יש באתר של איגוד המוסכים בישראל (iga.org.il).

מחיר אישור בלמים הוא בכל מקרה לא מאוד גבוה, ולכן אנחנו ממליצים פשוט לגשת למוסך הכי קרוב. אל תשכחו שגם הדלק עולה כסף 😊.

מה היה לנו עד עכשיו?

שלחו הודעה
1
ווצאפ
היי כאן הווצאפ של חברת EcoCar!
יש לך שאלה על פירוק רכבים?
נשמח לענות :)
Call Now Button